Jégkorong Akadémia

Bemutatkoznak új edzőink: Lörincz Andrej – U12

Milyen korosztályokkal dolgoztál eddig, milyen tapasztalataid vannak?

„Először lányoknál kezdtem, a MAC Marilyn csapatában. Itt rengeteget tanultam Inglis Mártontól, aki akkor vezetőedző volt mellettem. Következőleg viszont már egy egészen más helyzetben találtam magam, másik korosztályt edzettem: tavaly egy U14-es csapatnál voltam, ahol vegyesen voltak fiúk és lányok is. Itt szintén rengeteget tanultam, szerepemet tekintve pedig már vezető edzőként voltam jelen a csapat életében. Az elején először szokatlan is volt, hogy én mondhattam meg, mit és hogyan csináljanak, ugyanakkor nagyon élveztem is, hogy az én felelősségem, hogy az adott korosztálynak megfelelő feladatokkal lássam el őket – ez sok tanulást igényelt tőlem is. Rengeteg tapasztalatom edzőként még ugyan nem mondhatom, hogy lenne – de mint játékos nagyon sok jó kapcsolatom alakult ki és erősödött meg az évek alatt Szlovákiában és Magyarországon egyaránt.”

Miért döntöttél újra a MAC mellett?

„A MAC nekem egyfajta régi, igazán jó emlék – itt kezdtem, amikor Magyarországra költöztem, ráadásul még a mezszíne is hasonló volt, mint a Nitra csapatának, ahonnan érkeztem. De nem mintha ez lenne az egyetlen jó dolog csak, ami visszahozott: nagyon jó érzés ugyanazokat az embereket, szakmai stábot látni itt újra, akikkel még 11 évvel ezelőtt találkoztam – amikor még csak pár szót tudtam magyarul, és most újra velük lenni, amikor már minden viccet is értek.”

Mik a személyes céljaid edzőként?

„Ami engem afelé vitt, hogy edző legyek, az az, hogy szeretném átadni mindazt a tudást, amit az évek során magamévá tettem, és mindezt olyan stílusban, amit én nem kaptam, vagy ha igen akkor csak nagyon rövid ideig, mert változott az edzőm. Fontosnak tartom, hogy egy játékos tudja, mit kell fejleszteni és miért. De legalább ugyanilyen fontosnak tartom azt is, hogy a fiatal játékosok megszeressék a jégkorongot, és magát a sportot, nem pedig megutálják egy életre az edző miatt, mert sajnos sok ilyen volt Szlovákiában.”

Mi a módszered, hogyan motiválod a játékosokat, különösen ha nehézségbe ütköznek?

„Nyilván nem egyszerű olyankor, amikor egy játékos maga alatt van, mert nagyon sok dolog lehet, ami éppen zavarja. Amit én mindig próbálok, hogy megbeszélem vele, miért alakulhattak úgy a körülmények és utána buzdítom, hogy kijöjjön az adott helyzetből, és inkább előre nézzen, és kicsit magasabbról nézzen rá a dologra. Volt egyszer egy játékosom, akinek hosszú ideig nem sikerült gólt lőnie és nagyon frusztrált volt. Mondtam neki, hogy akkor most én pászkázom az ütőjét, és úgy biztos sikerülni fog, és erre sikerült is. Olyan is előfordult, hogy a covid miatti lezárások alatt érezte rosszul magát az egyik játékosom, majdnem abba is hagyta, de egy kis győzködés után mégis maradt – ma ő már Amerikában játszik.”

 

Üdv a MAC-nál Andrej, sok sikert kívánunk!