Jégkorong Akadémia

Jövőre veletek ugyanitt

Két napon keresztül 14 csapat, közel 200 gyermek mérte össze hokitudását a III. Mac-Hídépítő U10 nemzetközi jégkorong tornán a Tüskecsarnokban. Érkeztek csapatok Ausztriából, Szlovéniából, Szlovákiából, Erdélyből, továbbá 5 hazai csapat vett részt a kupán. A meccsek nagy izgalmakkal teltek, minden csapat kihozta magából a maximumot, a 9-10 éves gyerekek nagyon kitartóak voltak egész hétvégén.

A mérkőzések szüneteiben a gyerekek a gyerehokizni standján nézelődhettek, a Xixo jóvoltából finom meleg teát fogyaszthattak, a szülők, nagyszülők süteményeit kóstolhatták. Külön élmény volt, hogy az ifjoncok találkozhattak a Mac felnőtt csapat játékosaival, akik ebédidőben a csarnokban edzettek és a hazai csapatot öltözőjükben bíztatták a jó játékra, győzelemre. A csapatonkénti öt meccsel zárult szombatot egy még izgalmasabb vasárnap követte, ahol az elődöntők során dőlt el kik játszák a döntőket. Végül a harmadik helyért a Mac A csapata vetélkedhetett a szlovén Hk Slavija A csapatával, a döntőt a fehérvári Ifjabb Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia játszotta a szlovák Be the best csapattal. A bronzéremet végül a Mac A csapata , az aranyérmet az IOGJA szerezte meg izgalmas mérkőzések során. A záró ünnepség a már megszokott fergeteges hangulatban telt. Az ifjú jégkorongozók ajándékcsomaggal, éremmel térhettek haza. Gratulálunk a résztvevő kluboknak: Hk Slavija A, Hk slavija B(Slo), Be the best (Sk), EHC Lions (A), ISK Csíkszereda, Felcsík Sk, ISK Gyergyószentmiklós, KMH, KSI, Gepárdok, IOGJA, MAC A-B-C