Jégkorong Akadémia

Újra ezer gyerek a jégen

Gyerekzsivajtól volt hangos a 2013. szeptember 2122-i hétvégén a Jégpalota, ahol a szupermini (U8) és mini (U10) korosztályok hagyományos szezonnyitó tornájára, az MJSZ Őszi Gyermek Jégkorong Fesztiváljára került ismét sor. A MAC Budapest Jégkorong Akadémia ezúttal is nagy létszámmal, mintegy 60 fő játékossal vett részt az eseményen. Szombaton a minis játékosoké, míg vasárnap a szuperminis gyerekeké voltak a pályák.

A MAC szupermini korosztályából három csapat (A, B, C), a mini korosztályból két csapat (A és B) játszott meccseket. A szupermini és mini szabályok szerint, harmad pályán zajlott a játék, a szuperminisek esetében 1×12 perces, míg a miniseknél 2×12 perces játékidővel. Az eredményeket ebben a korosztályban természetesen még nem számolják, hiszen itt a játék öröméről, a jégkorong megkedveléséről szólnak a meccsek.

A jégkorong mellett számos más szabadidős programmal gondoskodtak a szervezők a kicsik szórakoztatásáról. Természetesen jelen volt az őszi hokis fesztivál elmaradhatatlan szereplője, Csúszka, valamint ott volt a magyar válogatott legendás kapusa, Szuper Levente is. A gyerekeknek ők ketten adták át a részvételért járó oklevelet és érmet.

A fényképekért köszönet Bolla Hajnalkának,  Mészáros Istvánnak és Szabó Péternek.